جستجو کنید دعوت به همکاری
65735440 (021) 98+ info@zarfbama.com

خرید ظروف مخصوص فریزر

راهنمای خرید ظرف مخصوص فریزر

افراد به دلایل زیادی غذای خود را بیشتر از مقدار مصرفی خود درست می‌کنند. از میان این دلایل می‌توان به مشغله زیاد، زمان کم دانشجویان و کارمندان، غذا برای سالمندان و غیره اشاره کرد. برای نگهداری این مواد غذایی باید آن‌ها را به صورت منجمد نگهداری کرد. ظروف فلزی و شیشه‌ای برای قرار دادن در فریزر مناسب نیستند. به همین دلیل باید ظروف مناسب فریزر تهیه کرد. برای آشنایی بیشتر با این ظروف در ادامه همراه ما باشید.

دلایل استفاده از ظروف مخصوص فریزر

مواد غذایی پس از مدتی استفاده نشدن فاسد می‌شوند. سرعت فاسد شدن مواد غذایی پس از پخت آن‌ها بیشتر می‌گردد. این مقدار برای مواد غذایی مختلف متفاوت است. استفاده مواد غذایی خراب و فاسد باعث بیماری‌های گوناگون می‌شود. مسمویت به دلیل استفاده مواد غذایی نامناسب مانند غذاهای فاسد اتفاق می‌افتد. به همین دلیل باید از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کرد. تنها راه ممکن برای جلوگیری از مواد غذایی پخته، فریز کردن آن‌ها است. با گردش هوا روی مواد غذایی سرعت انتشار میکروب‌ها بیشتر فراهم می‌شود.

باکتری‌های موجود برای رشد خود از غذاها استفاده می‌کنند. نکته اساسی برای فاسد شدن، وجود رطوبت و حرکت آن است. در صورت قرار دادن غذاهای پخته شده در فریزر سرعت انتشار باکتری‌ها کمتر می‌شود. بوی مواد غذایی در یخچال و فریزر پخش می‌گردد. به همین دلیل بهتر است تا از ظروف مخصوص برای نگهداری مواد غذایی استفاده گردد.

انواع ظروف مخصوص فریزر

دو جنس ظرف شیشه‌ای و پلاستیکی برای ظروف مخصوص فریزر وجود دارد. باید توجه داشت یکی از مهم‌ترین ویژگی این ظروف ضد رطوبت و ضد بخار بودن آن‌ها است. به کمک این ویژگی یخ زدگی اتفاق نمی‌افتد. به علامت پشت ظروف دقت کنید. در صورتی که علامت پشت آن‌ها PP باشد ار جنس پلی پروپیلن تشکیل شده‌اند و به همین دلیل مناسب می‌باشند. ظروفی که از جنس پلی پروپیلن باشند، قابلیت قرار دادن در مایکرویو و فریزر را دارند. این ظروف را می‌توان مدت زمان طولانی در فریزرر گذاشت. می‌توان از ظروف شیشه‌ای مناسب فریزر استفاده کرد. این ظروف مقاومت خوب و بالایی نسبت به تغییرات دمایی دارند و در فریزر نمی‌شکنند.

راهنمای خرید ظروف

مدت زمان نگهداری مواد غذایی تاثیر زیادی در انتخاب جنس ظرف مورد استفاده دارد. برای نگهداری مواد غذایی در مدت 24 تا 48 ساعت نیازی به استفاده از فریزر نیست و می‌توان از هر جنس ظرفی برای نگهداری استفاده کرد. برای قرار دادن مواد غذایی در یخچال بهتر است تا از جنس‌هایی نظیر سرامیک، شیشه و پلاستیک مرغوب استفاده کنید. جنس مواد مورد استفاده اهمیت زیادی دارد. به طور مثال بهتر است تا ترشی و مواد غذایی ترش را در داخل ظروف فلزی نریزید. برای پخش نشدن بوی مواد غذایی حتما از ظروف درب دار استفاده نمایید. درب ظروف به شکل‌های مختلفی مانند پرس، قفل و واشر روی آن‌ها قرار می‌گیرند. سایز ظروف را با توجه به مقدار غذای خود انتخاب کنید. برای موادغذایی نظیر خورشت‌ها از ظروفی با درب سفت و سخت بهره ببرید.

برای قرار دادن مواد غذایی در فریزر باید ظرف‌هایی مخصوص تهیه نمایید. دمای این محیط زیر صفر است و به همین دلیل باعث یخ زدگی می‌شود. هر ظرفی مناسب یخ زدگی نیست. در صورت قرار دادن ظروف شیشه‌ای، دچار شکستگی در آن‌ها می‌شوند. به همین دلیل باید از ظروف مناسب فریزرها استفاده کرد. در ابتدا باید جنس ظرف مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید. معمولا ظروف مقاوم نسبت به یخ زدگی مناسب قرار گرفتن در فریزر می‌باشند. به عنوان بهترین گزینه‌ها می‌توان به سراغ ظروف فلزی و پلاستیک فشرده رفت. با انتخاب این ظروف دیگر نگرانی‌ای بابت بقیه موارد باقی نخواهد ماند.

برای منجمد کردن غذای کودک از ظروف با طرح‌های مناسب آن‌ها استفاده نمایید. به یاد داشته باشید هر چه ظرف شما کوچک‌تر باشد، فضای اشغالی در فریزر شما کمتر خواهد بود. برای انتخاب ظروف کودکان باید علاوه بر مخصوص بودن ظرف برای دمای فریزر از ظروف مناسب کودکان استفاده کرد.

نکات مهم و اساسی در انتخاب ظرف

مهم‌ترین نکته برای انتخاب ظروف توجه به دمای مواد غذایی است. در صورتی که غذای شما داغ و گرم باشدد نباید از ظروف پلاستیکی استفاده کرد. استفاده از ظروف پلاستیکی به شدت برای سلامتی ضرر دارد. هنگام خرید ظروف به سایز فضای یخچال خود و دیگر مواد غذایی موجود در آن توجه کافی داشته باشید. البته اکثر ظروف مخصوص فریزر به صورت دست فروخته می‌شوند. هنگام قرار دادن مواد غذایی آب دار حتما از ظروف با درب سفت استفاده کنید. یکی از دلایلی که از ظروف شیشه‌ای برای یخچال استفاده نمی‌شود، تحمل آن‌ها به شوک دمایی است. در هنگام خرید ظروف به این نکات دقت نمایید.

سخن پایانی

سعی داشتیم تا ظروف مناسب یخچال و فریزر را برای شما معرفی کنیم. با انتخاب غلط ظروف موجب از بین رفتن غذا و حتی بدتر از آن، سمی شدن آن خواهید شد. به هیچ عنوان برای مواد غذایی ترش از ظروف فلزی استفاده نکنید. انتخاب ظروف مناسب فریزر از اهمیت بالایی برای استفاده آن‌ها پس از مدتی برخوردار است. احتمال تقلبی بودن ظروف وجود دارد. در هنگام خرید از سایت‌های معتبر استفاده کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×